LGS

LGS Kitapları

LGS kaç soru içeriyor sorularının cevapları ortaokul öğrencileri tarafından merak edilmektedir. LGS sınavında toplam olarak 90 soru sorulmaktadır. 50 soru sözel alanlardan 40 soru ise sayısal alanlardan çıkacaktır.Bu sorulara sitemizde bulunan LGS kitaplarıyla çalışabilirsiniz.

LGS Çıkmış Sorular

LGS sınavına dair geçmiş yılların sorularının çözülmesi yüksek notlar elde edebilmek için önem taşır. LGS sonuçları bu sayede çok daha yüksek olur. Çıkmış soru çözümleri sınavlardaki soru tiplerinin görülmesini sağlar. Bu sayede yüksek netler elde edilebilmektedir.LGS Çıkmış sorularla öğrenciler asıl sınavda çıkan soru tiplerini rahatlıkla görebilmektedirler. Öğrenciler en iyi şekilde yeteneklerini test edebilirler. Öğrenciler konuları çok daha iyi pekiştirebilir, sınavlara kendilerini çok daha hazır hissedebilirler.

Deneme sınavlarında öğrenciler LGS puan hesaplama işlemleri yaparken yüksek netler elde ettiklerini görebileceklerdir. LGS puan hesaplamaları sayesinde öğrenciler sınavlardan kaç puan aldıklarını öğrenebilmektedirler. Öğrencilerin öğrendiklerini test etmeleri başarılı bir şekilde hazırlık yapabilmeleri için önem taşır. Konuların pekiştirilmesi için çıkmış sorular büyük önem taşır.

LGS Deneme Sınavları

LGS denemeleri öğrencilerin sınavlara en iyi şekilde hazırlanmalarını sağlar. Deneme sınavları ile öğrenciler rahatlıkla yüksek netler elde edebilmektedirler. Sınavda çıkabilecek soru tipleri en iyi deneme sınavlarında görülür. Çıkmış sorulardan oluşan sorular öğrencilerin deney ve gözlem sonuçlarını yorumlama, görsel yorumlama yeteneklerini arttırır.

Online deneme sınavı ile öğrenciler evlerinin konforunda sınavlara girebilmekte ve netlerini yükseltebilmekte. Öğrenciler mevcut sorularla soru çözme yeteneklerini yükseltebilmektedir. Birbirinden farklı soru tipleri ile birlikte öğrenciler soru çözüm yeteneklerini geliştirir ve başarılarına başarı katarlar. Yeni nesil sorular ÖSYM tarzlarına uygun şekilde hazırlanmaktadır.

LGS Konu Anlatımlı Kitaplar

Konu anlatımlı kitaplar öğrencilerin LGS sınavlarına en iyi şekilde hazırlanmalarını sağlar. LGS tercih robotu ile öğrenciler kendi tercih listelerini rahatlıkla oluşturabilirler. Kişiler LGS konu anlatımlı kitaplarla birlikte konuları en iyi şekilde kavrayabilir ve tekrarlarını gerçekleştirebilirler. Anlaşılır içerikler öğrencilerin okuduklarını anlamalarını sağlar, yorumlama yeteneklerini yükseltir. Soru çözüm yeteneklerinin gelişimi sınavlarda başarı sağlamak için önem taşır. Konu anlatımlar ve yeni nesil sorular öğrencilerin yeteneklerinin geliştirilmesini sağlar ve yüksek başarılar elde edilmesine olanak tanır.

LGS hesaplama yöntemleri ile kişiler net sayılarını öğrenebilir. Bu net sayılarına göre, eksiklerine göre uygun ilerleme programları hazırlayarak asıl sınava çok daha iyi bir şekilde hazırlık yapılabilir. Öğrenciler kendilerini çok daha hazır hissederek sınavlara girebilir ve yüksek başarılar elde edebilir. Öğrenciler konu anlatımlı kitaplarla çok daha iyi bir şekilde hazırlık yapabilirler. Anlaşılır konu anlatımlar öğrencilerin eksiklerini gidermeye yaramaktadır.

LGS Soru Bankaları

LGS Soru bankaları içerisinde öğrenciler LGS örnek sorular bulunmaktadır. Bu nedenle öğrenciler sınavlarında karşılaşabilecekleri soruları görebilmekte ve netlerini arttırabilmektedirler. Soru çözümleri öğrencilerin sınavlara hazırlık yapabilmeleri için önem taşır.

LGS matematik soru bankası, sözel soru bankaları ile birlikte öğrenciler rahatlıkla soru çözümlerini gerçekleştirebilmektedirler. Hem sözel hem de sayısal soru bankaları uzman eğitmenler tarafından hazırlanmaktadır. MEB örnek sorularına %100 uyumlu sorular bulunmaktadır. Bu sorularla birlikte öğrenciler kendilerini çok daha iyi bir şekilde test edebilmelerine olanak bulabilirler.

LGS Yaprak Testleri

LGS 1.dönem deneme, LGS yaprak testler çözülerek yüksek başarılar elde edilebilir. Soru çözümleri sınavlara en iyi şekilde hazırlık yapabilmek için önem taşır. Yaprak testler bilgiyi ölçen sorularla hazırlanır, böylece öğrenciler kendi bilgilerini rahatlıkla test edebilir ve hızlı sonuçlar elde edebilir. Eksiklerini rahatlıkla fark eden öğrenciler tamamlayarak sınavlara çok daha iyi bir şekilde hazırlık yapabilmektedir. LGS soru dağılımı için uygun sorular içermektedir.

Yaprak testler içerisinde ÖSYM tarzına uygun olan sorular bulunmaktadır. Bu sorular kendi alanlarında nitelikli, uzmanlaşmış kişiler tarafından hazırlanan sorulardır. Öğrencilerin bilgilerini ölçmek için hazırlanan sorular öğrencilerin kendilerini test edebilmelerini sağlamaktadır.

LGS Avantajlı Setler

LGS tercih listeleri öğrencilerin puanlarına göre hazırlanmaktadır. Öğrenciler LGS avantajlı setlerle birlikte rahatlıkla soru çözüm işlemlerini gerçekleştirebilir. Bu sayede yüksek netler elde ederek tercih listelerini bu netlere göre ayarlayabilirler. LGS 2020 soruları avantajlı setler içerisinde yer almaktadır. Bu setlerle birlikte öğrenciler çıkmış sorulara erişebilmektedirler.

Nitelikli sorular öğrencilerin öğrendiklerini pekiştirmelerine yardımcı olur. Böylece konu anlatımlar çok daha iyi bir şekilde anlaşılır, alttan konu eksikleri olmadan doğru ilerlemeler kaydedilebilir. Öğrenciler bu sayede kendilerini sınavlara çok daha iyi bir şekilde hazırlanmış hissedebilirler.